34-d il çəkdikləri zülmün keyfini görmək üçün torpaq vermirlər ,deyirlər dincəlib istirahıt edin.
Biz Laçınlılar kim harda olub hamı yaxşi bilir əsas Azər müəllim Laçının memarı
"Ağıllı kənddə" şəhərli kimi yaşasınlar.
Rasim Memmedov
Azad edilmiş bütün rayonlarda torpaq islahatı və mülkiyyət hüququ bərpa olunmalıdır.
Yusif Najafov
Torpaqdan mehrum edilmiş kend ehalisi işsiz gücsüz toplum halına çevrilir . Torpagı olmuyan işsiz " gücsüz" toplumu istedikleri kimi idare etmek daha asan olur.
Ceyran Əzizova
Köçənlərin günün görürlər ona görədə çoxu tələsmir gəlməyə.Qaçqınkomun iki üç reportajı sizi çaşdırmasın millətim.4.50 qəpiklik təzyiq dərmanı almaqçün 20 m xərcləyirəm.
Rashad Guliyev
Fikir verirəm ki, bu qədər böyük işlər görülüb bunu alqışlayanlar yox biri yazır torpaqdan məhrum etdilər digəri yazır sudan da məhrum edəcəklər.
Xanımlar və cənablar, nə qədər demək olar ki, az ağlaşma qurun, az şadlığınıza şıllaq atın. Bu nə yanaşmadır? Bu dövlət güclü olmasa o torpaqlar azad olunmaz, ora bucür gözəl yollar çəkilməz , siz ora qayıtmazdınız. Yəqin ki, indi siz Laçından köhnə videolar paylaşıb , kövrəlir, hökuməti qətiyyətsizlikdə, cəsarətsizlikdə günahlandırır, hələ bir ironiyalı şəkildə " Görən bu lazım nə vaxt gələcək" deyib atmaca atacaqdınız.
30 il ayağımız dəyməyən torpaqlara can gəlib, yeni nəfəs gəlib. 30 il həsrətindən göz yaşı tökdüyümüz, torpağım azad olsun sürünə sürünə gedəcəm deyirdik, evim yox daxmam olsun mənə bəs edər təki torpaq qayıtsın deyirdik. Torpaq qayıtdı , dövlət sizə imkan vermədi ki, əlinizi cibinizə atıb köçü edəsiz, yolunuzu çəkdi, suyunuzu, işığınızı,qazınızı bərpa etdi, daxma yox sizə gözəl evlər verdi.
Bəli torpaq verilmir çünki torpaq islahatı aparılmayıb bütün sənədlər köhnədir ya da heç yerli dibli yoxdur. Yaxud biri zamanında 3 hektar ərazi zəbt edib indi ona o zəbt etdiyi torpağı yox haqqı olanı vermək üçün dövlətin əmlak,torpaq bölgüsü qurumları işləyirlər. İnsan bu qədərmi darqursaq , naşükür olar?
Laçın Laçın olalı belə möhtəşəmlik , belə komnukasiya, belə xidmət görməmişdi.
Dövlət daha nə etməlidir ki, sizlər "Allah dövlətimə zaval verməsin" , "Şükür bugünümüzə, zaman gələr digər məsələlər də həllini tapar" deyəsiniz.
Analar övladlarını, atalar oğullarını, gənc qadınlar yoldaşlarını, bacılar qardaşlarını, körpə uşaqlar atalarını itiriblər siz ora qayıdasınız deyə. Siz bugün sağ salamat qayıtmısız, övladlarınız sağ salamatdır. Şükür edin inşallah digər problemlər də həllini tapar ancaq müəyyən dairələrə müraciət etməklə , görüşməklə, sözümüzü deməklə.
Sözünüz var etirazınız var təşkil edin imza kampaniyası, təkliflərinizi bir məktubda qeyd edin göndərin Prezidentə. Bunu belə edərlərmi? Niyə insanlarda qələbəyə şübhə toxumları səpir, bədbinlik, dövlətə inamsızlıq yaradırsınız?
Siz özünüz belə şahidsiniz ki, bugün Qarabağ üçün ölkə başçısı nələr edir. Təbii ki, tamamilə razıyam ki, kəndə kənd həyatı qaytarılmalıdır. Razıyam ki, hinlər olmalı həyətlərdən toyuq cücə, mal, qoyun səsi gəlsin. O zaman təbiət də gözəlləşir və tam olur. Ancaq bunu bu formada edib, şükür hissini itirənlər də girir ağlına gələni yox ağzına gələni yazır ki, "hələ bir qoyun havamızı da , suyumuzu da kəsəcəklər".
Belə insanlarda insaf, vicdan hissi tamamilə itib.
Burda dist baxıb kövrəlirx düşmən baxıb sevinir. Yeni bir tendensiya yaranıb. Qarabağa qayıtmaq üçün dəridən qabıqdan çıxırlar gedib ora çatan kimi telefonu qoyur qarşısına Prezidentə müraciət edir. Özü də nə Baş Nazirə , nə Prezident Administrasiyası rəhbərinə, nə QAÇQINKOMA yox birbaşa ən üstə. Çoxu da dərinə gedib araşdırırsan əsassız iddialar, əsassız tələblər. Deməyim odur ki, bir az səbrli olun, Qarabağ həssas mövzudur. Başqa rayonla bağlı olsa bu qədər narahat olmazdım amma mövzu işğaldan azad olunan və 25 000 şəhid verdiyimiz, yüz minlərlə gəncimizin qazi olduğu torpaqlardan gedir. İnsanları yalnış istiqamətləndirirsiz və dəstəkləmək əvəzinə Qarabağda narazılıq var fonu yaradırsınız. Məncə düz deyil!
Bir şeyi də deyim, birtərəfli laçınlıyam mən illərdir Laçın qruplarını izləyirəm, qohumlarım çevrəm arasında söhbətlər edirəm, xoş söz yazan, deyən bir uğur varsa onu alqışlayanları az gördüm. Nədirsə Laçın camaatında hədsiz bədbinlik, neqativlil, naşükürlük sindromu var. Tanrı hifz eləsin və bu camaatın dilində şükür sözünü bərqərar etsin!
QEYD. Başlıqlar "Facebook" sosial şəbəkəsindəki başlıqla eynilik təşkil edir.
John Doe 12 saat əvvəl
<p>Ağcabədidə Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış&nbsp;üzrə Dövlət Xidmətinin yaranmasının 14-cü ili münasibəti ilə tədbir keçrilib</p>
Ağcabədidə Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin yaranmasının 14-cü ili münasibəti ilə tədbir keçrilib